לבירורים חייגו: 02-6418682

עין-כרם כפר עתיק וקסום החבוי בתוך כרמי זיתים ובוסתני שקדים, מן הכפרים הציוריים, אשר שמרו על אופיים המיוחד. נצא לסיור מרתק וחווייתי בעקבות דמויות מרתקות, נזירות יהודיות, אהבות אסורות, מנזרים חבויים והיסטוריה מפוארת.
נשוטט בינות למנזרים ייחודיים, חלקם חבויים מאחורי חומות גבוהות.

מפגש בשעה: 10.00 במעיין מרים, משך הסיור כשעתיים עד שלוש.
עלות לאדם: 85 ₪.

להרשמה ביום שישי אנא התקשרו לפני מועד הסיור

מוזמנים לפסטיבל

מחלקת הסיורים של אגדת עין כרם שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הסיורים ואת המדריכים בהתאם לנסיבות ולצרכים המתעוררים בשטח. ההרשמה הינה דרך אתר האינטרנט באמצעות כרטיס אשראי (האתר מאובטח), ודאו שקיבלתם אישור במייל חוזר עם כל פרטי הסיור.
קיום הסיורים מותנה במינימום משתתפים, משתנה בין סיור לסיור.
ילדים- גילאי 6-12.

הרשמה מאוחרת לסיורים- במידה ונרשמתם לסיורי סוף שבוע ביום חמישי אחרי השעה 17.00 או ביום שישי- לא ישלח אישור הרשמה- יש להגיע לסיור.

תנאי ביטול-
ניתן לבטל את ההזמנה עד 7 ימים לפני מועד הטיול כנגד זיכוי כרטיס האשראי. ביטול הזמנה עד 4 ימים לפני הטיול יזוכה בסיור חלופי שווה ערך התקף למשך חצי שנה.
ביטול של פחות מ-4 ימים, אינו מזכה בהחזר או זיכוי אלא אם מצא המבטל ממלא מקום.
קבוצות של 6 נרשמים ומעלה צריכים להודיע על ביטול של לא פחות משבוע לפני מועד הסיור.
במקרה של ביטול הסיור ע”י אגדת עין כרם יבוצע החזר כספי מלא לנרשמים, הודעה סופית תועבר לנרשמים עד יום לפני הסיור.

קיום הסיורים מותנה במינימום של 35 איש, מקסימום 40 איש. אלא אם כן צוין אחרת. סיורי שישי- שבת בעין כרם מתקיימים עבור מינימום של 10 משתתפים.
לפרטים נוספים: 02-6418682

את הסיור נתחיל במפגש במעיין עם שהיה הטוב במעיינות ירושלים והיום מימיו אסורים לשתייה. נשמע בכל זאת איך אנשים שותים ממימיו ואפילו מבריאים.
נהנה מכוס יין אדום באוויר הפתוח..
נמשיך לסייר בסמטאות עין כרם הקסומה, נראה את הבית של גרנדה עם הקשתות המיוחדות ונשמע את סיפורם של ערביי עין כרם.
ביון לבין נתפעם מכך שבקירות עין כרם יש גם זהב.. ומתחת לבתים יש עוד בתים רבים ומכוסים.
סיור מרתק בכפר קסום שאוצר בחובו סיפורים מאלפים.

הסיור יצא כל יום חמישי במהלך חודש אוגוסט.

 

עלות למשתתף: 110 ש”ח (מינימום 30 איש)
העלות כוללת: הדרכה, כוס יין

להרשמה התקשרו:

052-8633030

או שלחו הודעת וואטסאפ:

http://bit.ly/Ein-Kerem_Legend

מותנה בהרשמה מראש

מותנה במינימום נרשמים

ניפגש ליד תחנת הדלק בגן הפעמון
את סיורינו נתחיל במבנה מרשים שנבנה על ידי הסקוטים. נהנה מהמבנה שמשמש בית הארחה רומנטי, מהנוף והסיפורים שכרוכים במקום.
משם נלך דרך שדרת מזרקות שמשובצת בגינות הנסתרות של ירושלים אל המבנה המרשים של ימק”א שהיה רב הקומות של ירושלים ותוכנן על ידי האדריכל של האמפייר סטייט בניו יורק.
נבקר במגרש הכדורגל ההיסטורי של ימק”א שהפך למתחם מגורים מפואר שרב השנה ריק מאדם. המתחם חובק גן יפיפה עם יצירות אומנות משתלבות.
נסיים בשכונה שהייתה הראשונה בירושלים מחוץ לחומות וכיום הפכה למוזיאון ולמתחם של בתי יוקרה החובקים גן אנדלוסי מדהים ביופיו , הנבנה על ידי אומנים ממרוקו.

עלות למשתתף: 80 ש”ח (מינימום 20 איש)
העלות כוללת: הדרכה

משך הסיור כשעתיים

 

הסיור גינות וארמונות יצא כל יום שישי יולי שעה 17.00 מפגש בשער הכנסייה הסקוטית

 

להרשמה יש להתקשר:

052-8633030

או לשלוח הודעת וואטסאפ:

http://bit.ly/Ein-Kerem_Legend

מותנה בהרשמה מראש

מותנה במינימום נרשמים

ניפגש מול מסעדת כרמא
נצא לסיור לילי לאור עששיות בעמק המעיין, נהלך בשביל שבעת המינים בינות לתאנים, רימונים ועצי זית. נהנה מהאוויר הירושלמי, נאזין לסיפורים ופיקנטריה ונהנה משלוות הלילה.

עלות למשתתף: 80 ש”ח (מינימום 20 איש)
העלות כוללת: הדרכה, עששיות

משך הסיור שעה וחצי עד שעתיים
יש להגיע עם נעליים סגורות

הסיור יצא כל יום חמישי במהלך חודש יולי

להרשמה נא להתקשר:

052-8633030

או לשלוח הודעת וואטסאפ:

http://bit.ly/Ein-Kerem_Legend

 

מותנה בהרשמה מראש

מותנה במינימום נרשמים

רחל קיני וסלע קורן זוג אמנים שחי ויוצר בעין כרם, ביחד ולחוד.


סלע הגיע לעין כרם ב2006 אחרי שגדל במושב היוגב, למד בבצלאל, באקדמיה לאמנות בפראג, וציור אוריינטאלי בסיאול. סלע מצייר בצבעי שמן, רושם, כותב בעברית בסגנון אוריינטלי וכותב ספרות. הוציא לאור את הרומן הגרפי “למה הבכי” ואת “המטביל” , סיפור פרוזה העוסק בעין כרם.


רחל גדלה בקיבוץ נחשון, בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל (2008) מציגה בגלריה רוזנפלד בתל אביב. רחל רושמת ומציירת בעיקר בצבעי מים , והוציאה לאור את “פלאות” משחק קלפים של ציורים ואותיות. היא רואה בהוראה זרם במסעה האמנותי , מרצה במכללת אמונה ומורה בסטודיו בעין כרם לילדים ומבוגרים. הגיעה לעין כרם ב2013 בעקבות האהבה.


בשביל שניהם עין כרם היא אורך חיים ומקור השראה.


“שנינו התהוונו בעין כרם כאמנים ואנחנו עומדים על טרסה ומהללים את יופייה בציור או במילה. היא מאפשרת פרספקטיבה אחרת בזמן לקריאת המציאות העכשווית. החרסים תחת כפות הרגלים, בורות המים, המערות, הזיתים העתיקים, הבתים הערבים ושופרות הלווים. מרים ואלישבע, מפגש נשים הרות במעין ומהפכן הקורא לחיים של טהרה וזיכוך הנפש בטבילה, כל זה אצלינו בשכונה. הכל נכנס אלינו לסטודיו”.


רחל מציירת בצבעי מים נופים ממשיים כמרחבי נפש פנימיים ודמויות יצריות רבות הבעה ודרמה. שואבת השראה מסיפורי מיתולוגיה נצחיים ומרקמות שמלה של אישה פלסטינאית שחיה כאן לפניה. סלע מצייר בצבעי שמן מול נופי עין כרם ובתוך הסטודיו, מעמיק באימפרסיוניזים מתוך כוונה לתפוס את מופעי הצבע החולפים הפועלים על פי אותה חוקיות מאז ומעולם. הוא מצייר מול הנוף בעונות ובזמנים המתחלפים, כל ציור עין כרם מזווית אחת.


“אנחנו מציגים בשדה האמנות העכשווית אך עין כרם מאפשרת לנו לחיות וליצור מחוץ לסדר היום הפוליטי אמנותי. מכאן אפשר לראות אחרת ואנחנו לא הראשונים שאומרים את זה. עין כרם משכה אליה מחפשי רוח מאז ומעולם, ואנחנו חלק מהם, וכמותם מנסים להיות ראויים לחיות בגן עדן.”


הסטודיו במבנה עתיק ששני האמנים שיפצו במו ידיהם הוא יצירה בפני עצמה, העיניים יכולות לשוטט בין היצירות התלויות על הקירות לבין המסתורין והסוד העולים מהאבנים בקירות. החלל מכיל בתוכו אנרגיה של יצירה זורמת ויש שאמרו שנפתחו להם כאן בארות היצירה אחרי שכבר חשבו שנסתמו.

כתובת הסטודיו: הדסים 4 עין כרם
סלע-052-5379928 (מוטב ליצור קשר ראשוני בוואטאפ)
selakoren@gmail.com

אפרת בן-יהודה לוין – אמנית רב תחומית
מחזאית, בימאית, משוררת, מנחה סדנאות כתיבה, מתרגלת ומנחה מדיטציה

ב15.5.21, יום ו’, 11.00-12.30 – סדנת אמן בסטודיו האמנית- על האמנות, שירה מזרחית, מדיטציה ותיקון עולם. עין כרם. עד 20 איש.ה. הרשמה מראש דרך אגדת עין כרם לקבוצות של מינימום 15 איש/ה

אפרת בן יהודה לוין
כתבה מחזאות רבים אותם ביימה בפסטיבלי עכו, (קבלה ציון לשבח על המחזה והבימוי “לפני שהכלה נחנקת”) בתיאטרון חיפה , תיאטרון תמונע ת”א ועוד.
יוצרת אמנות לתיקון עולם עם אוכלוסיות מיוחדות- מחזות, בימוי ופרפורמנס, יצירת פואטרי סלאם לנשים עם מוגבלות שיכלית- להיות אשה, תסמונת של נתינה ועוד.
אמנית פרפורמנס – יוצרת קליפים לשירה, יוצרת “הסירי חול מעינייך”- מופע המשלב משחק ושיח עם הקהל, מבוסס על ספר שירייה “הסירי חול מעינייך”, פסטיבל “קולי במזרח”, פסטיבל 360 מעלות, תיאטרון במרחב.
מתרגלת ומנחה מדיטציה בקהילת תשומת הלב ישראל, כתבה מספר מאמרים פואטים שפורסמו באתר הקהילה.
מנחה סדנאות כתיבה יוצרת לקבוצות פרטיות ודרך מתנסים, בריאות הנפש וגימלאזום עיריית ירושלים

 

אנחנו מעיין ויניב, גרים בעין כרם זו שנה השניה, עובדים כגננים בגני ילדים באוריינטציה של יער וטבע ובמקביל יוצרים בחומרים שונים בניהם חימר ועץ. במהלך התקופה האחרונה בין היתר בזמן שהגנים לא פעלו הייתה לנו תקופת יצירה פוריה ומשמחת.
הבית שלנו מלא ביצירות האלה ויש לנו שפע שנשמח לפתוח לקהל המתעניינים.
מדי פעם אנחנו מקיימים ירידים ומכירת חצר אצלינו בבית.

מוזמנים באהבה.
מעיין ויניב
050-4488270
רחוב שביל החומה 12

לכבוד חג השבועות הנכם מוזמנים למכירת כלי קדרות בגינתי הפורחת ברחוב שביל החומה 24, בעין כרם

כלי הקדרות שלי באים מהאדמה ומתחברים אליה והמפגש איתם בגינה, מתאים במיוחד. בכלים שאני יוצרת אני משתדלת לתת לחומר ולצורה את רשות הדיבור. המגע עם הכלי והתחושות שהוא מעורר מהוים רובד נוסף בחויה החושית. 

אשמח מאוד לראותכם!

המכירה תתקים בימים:

שבת ה- 15 במאי, בין השעות 11:00 – 17:00

יום ראשון ה- 16 במאי, בין השעות 11:00 – 16:00

יום שני ה- 17 במאי, בין השעות 11:00 – 17:00

לשאלות אנא התקשרו 054-660-6470

להתראות

 

Call Now Button